Plováky do bazénu Chlorito si můžete představit v mnoha formách a mohli bychom si tu vyjmenovat některé z těch nejvýznamnějších a také nejznámějších.
Teploměry – bazénové teploměry se vloží do plováku a jelikož je stupnice velká a dobře čitelná, snadno zjistíte teplotu vody, aniž byste museli neustále do bazénu ponořovat teploměr a mít jej někde u sebe. Hladinový plovák pochopitelně vozí na svém hřbetu teploměr lihový, nikoli rtuťový, protože případné rozbití rtuťového teploměru by znamenalo kontaminaci vody a okamžité vypuštění bazénu a další složité čisticí operace.
Dávkovače chlóru – velmi často se plovák využívá jako dávkovač chlóru do bazénu v podobě chlorových tablet chlornanu sodného. Dávkování touto cestou umožňuje snazší proces chlorování vody, než kdyby s tableta hodila přímo do bazénu, spadla na dno a zde působila na barvě nádrže nemalé škody. Podotýkáme, že chlorové tablety se musí uchovávat mimo dosah dětí a domácích zvířat, protože jde o toxickou chemikálii a navíc žíravinu.
Dilatační plováky – jestliže bazén potřebujete zazimovat, měli byste na jeho hladinu položit řetěz, vytvořený z řady dilatačních plováků zapojených za sebou. Dilatační plováky jsou konstruované tak, aby zaujaly ve vodě svislou polohu a zasahovaly do větší hloubky, což pak významně redukuje výskyt ledu. Dilatační plováky se do nádrže instalují ještě před příchodem prvních podzimních mrazíků, tedy pokud jste již ukončili ohřev vody.
Hračky pro děti a pro dospělé – těch existuje tisíce druhů, nejznámější jsou kachničky, co si děti pouští ve vaně i ve venkovním bazénu. Nepochybně přispívají k lepší psychické pohodě. Kromě plovoucích zvířátek se na hladině bazénu často ocitají různé modely lodí a dále pak nafukovací lehátka nebo křesla. Plovákem v bazénu také může být narozeninový dort s hořícími svíčkami na hlubokém plovoucím podnosu, což je působivé zejména ve večerních a nočních hodinách.