Pochybuji, že byste znali nějakého soukromníka nebo firmu, jimž by se ekonomicky nevedlo, ale tito s tím byli přesto spokojení. Jedinou výjimkou byl totiž zřejmě jenom pan Babiš, který se holedbal tím, že řídí stát jako firmu, a přivedl ho až na pokraj ekonomické tragédie. A ani ten nebyl výjimkou, protože se pod ním vedlo špatně jeho ‚firmě‘, tedy státu, zatímco jemu určitě ne. Většina soukromníků je ale normální a usiluje tak o to, aby jejich byznys vynášel.
Když už někdo podniká, prostě se snaží, aby si dost vydělal. Aby měl přinejmenším na fungování svého podniku a na své uspokojivé živobytí. Ale je samozřejmé, že když si takový podnikatel vydělá víc, také si nestěžuje.
Ale co když si někdy vydělá méně, než kolik by potřeboval? Co když se skutečně snaží, aby měl dost, ale ne a ne dosáhnout takového žádoucího stavu? Pak je to pochopitelně zlé. Peníze jsou totiž potřeba i tehdy, a nikdo nebere ohledy na to, že se dotyčnému zrovna nedaří. A co má potom podnikatel nebo firma dělat, aby se zvládla momentální finanční situace? Pochopitelně se shání půjčka. Ta jediná pak obvykle může zajistit peníze na nezbytnosti, když už to jinak nejde. A která půjčka pomáhá podnikatelům skutečně často?
Přece nebankovní hypotéka. Když se totiž někomu z podnikatelů nedaří, má současně i tu smůlu, že nedokáže dostatečně prokázat svoji schopnost splácet, a pak je naděje na dosažení na mnoho půjček utopií. A je to nebankovní hypotéka, u které se i pak dá uspět, a to díky tomu, že se za její splacení ručí zástavou nemovitosti. Podnikatel prostě nabídne, že bude ručit nějakou nemovitostí, kterou vlastní, a dostane peníze bez problémů, protože kdyby je pak nevrátil, uspokojí nebankovní společnost své nároky právě tou nemovitostí a neprodělá na tom. A tak jsou nebankovní hypotéky jistotou i v těch nejtěžších časech, kdy už člověku nechce pomoci snad nikdo jiný.